بررسی دلایل فیلترینگ تلگرام ؛ مضرات فضای انحصاری تلگرام
۲۲ام اسفند ۱۳۹۶ مخابرات و ارتباطات

ابولحسن فیروزآبادی در مورد مضرات فضای انحصاری تلگرام سخن گفت و ادامه داد که دلایل فیلترینگ تلگرام مشخص است و اگر لازم باشد، فیلتر خواهد شد!

به گزارش کنفرانس مخابرات، رئیس مرکز ملی فضای مجازی اعلام نموده است که اگر به این نتیجه برسند که فیلترینگ تلگرام لازم است، حتما این کار را انجام خواهند داد. وی در ادامه صحبت های خود در مورد دلایل فیلترینگ تلگرام ، در مورد رفع فیلتر توییتر اظهار نمود که در حال بررسی فضای مجازی هستند و احتمال اینکه در سال آینده این اتفاق بیفتد، باید بررسی شود.

بررسی دلایل فیلترینگ تلگرام

فیروزآبادی با تاکید بر مضرات فضای انحصاری تلگرام، در پاسخ به این سوال که آیا احتمالی مبنی بر لزوم فیلتر تلگرام وجود دارد، اعلام کرد که اگر به این نتیجه برسند که این کار لازم است، حتما این کار را انجام می دهند.


بیشتر بخوانید: تاثیر فیلترینگ تلگرام در برنامه‌ریزی‌های دولت برای کسب‌وکارهای مجازی


حمایت از پیام رسان های بومی

رئیس مرکز ملی فضای مجازی به راهکارهایی حمایتی برای فراگیر شدن پیام‌رسان‌های داخلی اشاره کرد و ادامه داد که پیام‌رسان ها سکویی برای ارائه سرویس و خدمات به مردم هستند. به گفته وی پیام‌رسان‌های داخلی اگر بخواهند توسط مردم پذیرفته شوند، باید خدمات خوبی ارائه دهند، خدمات پایداری داشته باشد و سعی کنند امکانات بیشتری را نسبت به پیام‌رسان‌های خارجی ارائه دهند.

امکان فیلتر موقت یا دائم بستر خارجی در هر لحظه وجود دارد!

فیروزآبادی ادامه داد که مردم نباید کسب و کارها و خدمات آموزشی و جدی خود را بر بستر خارجی صورت دهند. به گفته وی ممکن است بستر خارجی به دلیل عدم تبعیت از قوانین جمهوری اسلامی هر لحظه فیلتر شود، به همین دلیل بهتر است مردم و خصوصا پایگاه‌هایی که کاربر زیادی دارند، حتما در یک پیام‌رسان ایرانی به ارائه خدمات بپردازند.

.

منبع: isna


مطالب پیشنهادی