قیمت آیفون 10 در اوایل سال 2018 کاهش خواهد یافت!
۷ام دی ۱۳۹۶ مخابرات و ارتباطات

قیمت آیفون 10 در اوایل سال 2018 کاهش خواهد یافت!
اگر قصد خرید آیفون ۱۰ (آیفون X) را دارید، شاید بد نباشد که چند ماهی را صبر کنید. به نظر می‌رسد که قیمت آیفون ۱۰ در اوایل سال آینده میلادی کاهش خواهد یافت.

آیفون X اپل یکی از بهترین ایفون‌هایی است که این کمپانی تاکنون به بازار عرضه کرده است. این دستگاه گرانترین آیفون تاریخ اپل نیز به حساب می‌آید و قیمت پایه ۹۹۹ دلاری آن مسلما برای بسیاری از خریداران گوشی‌های هوشمند، قیمت بالایی است.

آیفون ۱۰ در چین با استقبال نسبتا خوبی از جانب کاربران مواجه شد، اما فروش این دستگاه در بازارهای دیگر جهان، تعریف چندانی ندارد. بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، به نظر می‌رسد که باید منتظر کاهش قیمت آیفون ۱۰ در اوایل سال ۲۰۱۸ باشیم.

گفته می‌شود که در اولین مرحله از عرضه آیفون X در سال جاری، چیزی بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون از این دستگاه فروخته شده است. پیش بینی‌ها نشان می دهند که در اولین سه ماهه از سال ۲۰۱۸ نیز احتمالا مقدار عرضه این گوشی در همین حد باقی بماند و یا حتی کاهش پیدا کند.

تحلیلگران بسیاری معتقدند که اپل سفارش قطعات خود را برای تامین کنندگان آسیایی کاهش می دهد و احتمالا آیفون X این کمپانی در روزهای تعطیلات سال نو نیز فروش خوبی را تجربه نخواهد کرد. به گزارش Digitimes فروش آیفون ۱۰ در سنگاپور، تایوان و ایالات متحده کمتر از حد انتظار بوده است.

احتمالا این عملکرد ضعیف باعث شده تا اپل، استراتژی خود را برای تولید آیفون ۲۰۱۸ اندکی تغییر دهد. سال آینده اپل دو مدل آیفون اولد را راهی بازار خواهد کرد و یک مدل LCD نیز به این مجمعه اضافه می‌کند. آیفون ال سی دی ۲۰۱۸ این شرکت از قیمت مناسب‌تری برخوردار خواهد بود.

کوپرتینویی‌ها معمولا زمانی که یک آیفون جدید را معرفی می‌کنند، قیمت آیفون‌های قدیمی‌تر خود را کاهش می دهند؛ اما به سختی می‌توان آیفون X (آیفون ۱۰) را یک مدل قدیمی به حساب آورد!

اگر این خبر درست باشد، قیمت آیفون X در سال آینده کمی کاهش خواهد یافت، اما سوال اینجاست که اگر اپل به این سرعت قیمت آیفون ۱۰ خود را کاهش دهد، پس خریدارانی که برای این گوشی حداقل ۱۰۰۰ دلار پرداخت کرده‌اند، چه احساسی خواهند داشت؟!

بیشتر بخوانید:

.

منبع: bgr


تکراتو را در تلگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی