کوچکترین موبایل جهان با نام زانکو تاینی تی 1
۲۹ام آذر ۱۳۹۶ مخابرات و ارتباطات

کوچکترین موبایل جهان
کوچکترین موبایل جهان
در کمپین کیک استارتر قرار گرفته است. در صورتیکه ۲۵ هزار یورو ظرف مدت یک هفته برای تولید آن جمع آوری شود، به بازار عرضه خواهد شد.

کلوبیت نیو مدیا موبایل بسیار کوچکی را در کیک استارتر به نام زانکو تاینی ۱ عرضه نموده است. در صورتی که در این هفته مبلغ ۲۵ هزار یورو توسط مشارکت کنندگان در کیک استارتر برای تیم سازنده این دستگاه جمع شود، این موبایل به صورت کاملا عملی وارد خط تولید خواهد شد.


بیشتر بخوانید:  گوشی جلی ؛ کوچکترین گوشی ۴G جهان


ابعاد کوچکترین موبایل جهان، ۴۶.۷ در ۲۱ در ۱۲ میلی‌متر است. این گوشی از شبکه ۲G استفاده کرده و به همراه باتری قابل شارژی ارائه می‌شود که تا ۳ روز در حالت استندبای امکان نگه داری شارژ را در خود دارد. علاوه بر این، کوچکترین موبایل دنیا به اندازه ۱۸۰ دقیقه امکان مکالمه با یک‌بار شارژ را در اختیار کاربر خواهد گذاشت.

برخی از ویژگی‌های زانکو تاینی تی ۱ که به عنوان کوچکترین موبایل جهان شناخته می‌شود از قرار زیر است:

  • ذخیره ۳۰۰ مخاطب
  • ذخیره ۵۰ اس ام اس
  • ذخیره ۵۰ تماس ورودی و خروجی
  • نانو سیم
  • رم و رام ۳۲
  • صفحه نمایش اولد ۱۲.۵ میلی‌متری
  • شارژر یو اس بی میکرو
  • ۱۳ تغییر دهنده صدا

این محصول حاصل دو سال تلاش است، در صورتیکه تا اتمام این کمپین مبلغ مورد نظر به دست آید، ظرف ۱۴ هفته پس از پایان کمپین، این گوشی را دریافت خواهید نمود. جدا از ساخت نمونه اولیه و ورود به عرضه رقابت در کیک استارتر، سوال بزرگی باقی مانده است. آیا کسی موبایلی به این کوچکی را خریداری خواهد نمود؟

کمپین کیک استارتر پاسخ این سوال را خواهد داد، آیا کوچکترین موبایل جهان وارد خط تولید خواهد شد، یا اینکه این ایده انقلابی‌تر از آن است که بتوان با آن کنار آمد؟

یک موبایل کاملا کاربردی، با قابلیت دریافت و ارسال تماس صوتی و پیامک، به عنوان کوچکترین گوشی ساخته شده تا حال حاضر، ذهن ما را سمت گفته ماندگار جف گولد بلام در پارک ژوراسیک برد:

فارغ از اینکه زمان زیادی را صرف پاسخ به این سوال که آیا می‌توانیم، کرده‌ایم، باید از خود بپرسیم که آیا باید اینکار را انجام بدهیم یا خیر!

پاسخ این سوال را به عهده شما می‌گذاریم و در پایان مدت زمان این کمپین، متوجه جواب می‌شویم.

.

منبع: geeky-gadgets


تکراتو را در تلگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی